חיפוש:
אנא מלאו את הפרטים:
שם:
דוא"ל:

שתפו חברים באמצעות:
חג שבועות- חג המשק
 

שם הכותב:

ריקי תוהמי

המקום עליו

נכתב הסיפור:

מושב ארגמן

הסיפור:

הנה עוד שנה עברה וחג שבועות בפתח.

פעם לפני החג הייתה התרגשות והתרחשות עצומה במושב.וזה למה? כי היינו חוגגים את חג המשק ביום זה.

 

קודם כל הבריכה.הבריכה הייתה נפתחת רשמית בחג השבועות.אז מפסח בערך ,בשעות אחר הצהריים והערב, יכולת למצוא את המושב ריק מילדים,כי כולם היו מתאספים ליד בריכת השחייה "ומשתתפים" בעידוד ההכנות שנעשו, כדי לפתוח את הבריכה בזמן--בחג השבועות.

 

גולת הכותרת של החג הייתה מסיבה ענקית שהכנו אנו החברים ,כשכל בני המשפחה שלנו היו מוזמנים.ההצגות האוכל והתפאורה -היו רק מתוצרת עצמית ומקומית שלנו.

אך כדי להאדיר את האירוע נהגנו להזמין אמנים תוצרת חוץ -ועל זה אני רוצה להרחיב.

 

בשנה אחת הזמנו את אבי טולדאנו.הוא ביקש שנכין לו במה -כי רק כך הוא מופיע.

יום שלם" התבחבשנו " והתלבטנו איך נעשה זאת.ואז עלה הרעיון הגאוני.הלכנו לגן הילדים ולקחנו משם את הספסלים הכתומים.מעליהם פרסנו שטיח גדול שהבאנו מהבית של דוד לוי.והנה במה לתפארת .

 

בערב כולם חיכו בשקיקה לתחילת ההופעה.אבי ביקש שנשב בשני טורים ונעשה לו מקום לכניסה דרמטית.או או כמה דרמטי שזה היה בסוף.אבי נכנס בריצה מלווה בנעימת אחד השירים שלו ואיך שהוא קופץ על הבמה הכול מתמוטט והוא משתטח על הרצפה.כל הקהל פורץ בצחוק. אם אז היו פספוסים ,בטוח היינו זוכים במקום הראשון.

 

אגב :הביאו אז זמרת שהייתה כמין חימום לאבי טולדאנו.זו הייתה צילה דגן.היא הייתה בתחילת דרכה ולאחר שיר אחד שהיא שרה היא הלכה לשבת במכונית שהביאה אותה.

מישהו מחברי המשק שאת שמו לא נזכיר כדי שלא יפלו לו "התלתלים" הלבנים -ניגש אליה ואמר לה ככה מבלי להניד עפעף:"בטלויזיה את נראית הרבה יותר טוב".טוב מה לעשות לפני 30 שנים זה מה היה.היא הסמיקה המסכנה וסירבה לעלות אחר כך לעוד שיר.

 

חג שבועות היום נחגג קצת אחרת ,ועל כך נספר לכם בפעם הבאה.אז שיהיה חג שמח וטעים לכולנו.באהבה ממני לתושבי ארגמן.

 
   
 
אהבתם? לחצו על: הערות? הארות? מחמאות? מאוד אשמח לשמוע
 
 
 

אינטרטק - בניית אתרים