חיפוש:
אנא מלאו את הפרטים:
שם:
דוא"ל:

שתפו חברים באמצעות:
קסם המטבח הלובי
 

שם הכותב:

כוכבה יחזקאל, ירושלים

המקום עליו

נכתב הסיפור:

המטבח של אמא

הסיפור:

ריחות התבשילים והלחם שיצאו הרגע מהתנור העירו את דיירי הבית. ריחות שהיו בשגרה הפכו להיות הבוקר מיוחדים במינם מאחר ושלושה חודשים על הכיריים לא עמדו הסירים מחוסר זמן והרצון "לרוץ"  לביה"ח להיות עם אבי ז"ל.

בזמן חיתוך הירקות למוקפץ, ומילוי העוף לחמין, עלו בי הזיכרונות ותחושת הבטן הנפלאה לדבר שאני כל כך

אוהבת, ההתעסקות עם האוכל והמטבח, דבר שהיה חסר לי כל כך.

נזכרתי בכל רגעי הסטאז' והלמידה במכללת השף ובדברי השף, כשביקשנו מתכון הוא היה עונה "קמצוץ מזה וקמצוץ מזה המתכון בא מהבטן" ותוך כדי עלו לי תמונות ילדותי, ילדה קטנה עם אימא במטבח, עוקבת בהערצה אחרי תנועות ידיה ויצירותיה כי בשבילי היא הייתה לא פחות מאומן.

ההתעסקות במטבח, חומרי הגלם הפשוטים, עיצוב התבשיל בסיר, בצלחת וצורת ההגשה שתהיה נקייה ואסטטית, כי "העין אוכלת לפני הבטן", מצאתי את עצמי מנהלת מחברת ורושמת בה מתכונים, מחברת שנמצאת אצלי עדין למזכרת.

ממשיכה את התעסקותי עם יצירותיי, הכנת הקוסקוס ובתנועות סיבוב היד מערבבת ומנסה לדחוס את הסולת דרך המסננת המיוחדת שנקראת "ררבל", ושוב מוצאת את עצמי נזכרת בתנועות הידיים של אמי , דבר שגורם לי עוד נחת כי התלמידה כמעט דומה למורה.

האדים שעולים מסיר הקוסקוס גורמים לי להתעורר ומחזירים אותי למציאות, ומתעודדת, כי החיים חזקים ממני ואני כן חייבת להמשיך את העשייה לפתח את אהבתי למטבח, ולחדש את "הלמידה" עם אימי במטבח לבישולי העדה – לוב, ואולי לחשוב על כתיבת ספר מתכוני אימא, שם אולי כבר יש   "קסם המטבח הלובי/ עזיזה כחלון."  

 
   
 
אהבתם? לחצו על: הערות? הארות? מחמאות? מאוד אשמח לשמוע
 
 
 

אינטרטק - בניית אתרים