חיפוש:
אנא מלאו את הפרטים:
שם:
דוא"ל:

שתפו חברים באמצעות:
ראלי אלגו אוריינט
 
שם הכותב:
זיוה קופר
המקום עליו נכתב הסיפור:
הנסיעה לגרמניה
הסיפור:

בהפתעה גמורה מהיום למחר הצטרפתי למסע. מכוניות מעל 20 שנה , 111 צוותים של שני אנשים ברכב. שאמורים להסתדר עם 11 יורו ביום במסע חוצה יבשות מגרמניה דרך הבלקאן לטורקיה ישראל וירדן. בדרך פעילות שמקדמת ספורט אתגרי ופעילויות למען הקהילה. אני בלחץ.
אנחנו מישראל צוות נשי של שש- שתיים ממושב שריגים : אורלי ונינה וארבע מבקעת הירדן: זהבה,מזל,אביבה וזיוה .
מתחילות כך להכיר אחת את השנייה ומבינות שקל זה לא יהייה אבל כנציגות ישראל אין מצב שנבייש את הפירמה.
גיל והילדים שקודם התרגשו ברמות  שאני נוסעת ועודדו ודחפו שלא להסס להשתתף בחוויה של פעם בחיים - מסתלבטים עלי בארוחת ערב. זיוה- התמצאות בדרכים, יכולת ניווט. כישורי נהיגה. לא משהו. נראה לי הם נכנסים ללחץ. זה  נכון שחמש מאיתנו  סבתות אבל תצחקו תצחקו - אני אראה לכם...
 
3.30 לפנות בוקר, אנחנו נפגשות. האוטו גדול ומרווח- שחר הובלות. איקא  מעמיס את המזוודות. כמות הכבודה שכל אחת סוחבת מצחיקה.
לוינקר מנגינה קולנית כאשר פונים ימינה ומנגינה עדינה כשפונים שמאלה. כמו בחיים.
חניית ביניים באיסטנבול והמשך טיסה למינכן. זאת הפעם הראשונה שאני טסה בעלות נמוכה ללא אוכל בטיסה. רוצים - קונים. הבנות אוכלות כריכים ושוקולד ואני ילדה טובה קניתי לי סלט.
.בטלוויזיה אותו בחור עושה שוב ושוב קאפקייס. לא נמאס לו? 
ווילפרד מארגן הראלי מגיע בכבודו ובעצמו לאסוף אותנו- עם אחת המכוניות שלנו- קרייזלר אוטומטית מימי ואן , בת למעלה מ-20 שנה. מכונית עמוסת קרטונים בבגאז' ואין מצב שכולנו ניכנס עם כל המזוודות.אין לנו ברירה. קשה לי להאמין שהמכונית הזאת תסחב כזה משקל.וילי בחור צבעוני ומיוחד, צוחק ומאמין שיהייה בסדר ואכן המזוודות נדחפות. הדלת נסגרת בזכות חוט התמה שאביבה הביאה;,היא נקשרת שלא תיפתח באמצע הדרך ואנחנו נדחקות 4 מאחור לנסיעה של שעתיים כשכל אחת עם התיקים ומזוודות עלייה למטוס ,בכל פינה אפשרית.
לפני הנסיעה אנחנו מבקשות הפסקת קפה ואכן ןילי מזמין אותנו לארוחה קלה וקפה. אנחנו נותנות לו מתנה גמל עתיק שקנתה אורלי בשוק הפשפשים.


 וילי  דוהר אמיתית במהירות 200 קמ״ש ואנחנו מגיעים למלון מקוווצצ׳ים מהנסיעה. 
רק לי היה מושב אחלה כי לא לקחו צאנס להושיב אותי במושב האחורי עם עוד שלוש בנות. לפעמים יש ייתרון לשמנות.
וילפרד מספר שבגלל שהקונסול בא לבקר העיירה כמרקחה הוסיפו 45 שוטרים בגללנו והם  בכלל במקום הזה, לא יודעים מה זה פשע.
האזור הכפרי כאן יפיפה. עוסק בעיקר בחקלאות ותיירות. לדבריו הפרות יפות יותר מהנשים ולפאלפון שלו יש צלצול של חתול שדרסו אותו. בכל פעם שהטלפון מצלצל אנחנו מצטמררות.
חנייה קטנה עשינו ליד מכונית הסאאב עם הגג הנפתח.
זאת מכונית שנרכשה נצבעה ומותגה על ידי משרד התיירות.  מכונית יפיפיה  לבנה שכתוב עליה בקרו בישראל!
מחר המכוניות יעברו  שינוי בעלות ישנו להם את לוחות הרישוי ונוכל למתג ולקשט אותן לקראת המסע.
המלון. הקטן שאנחנו שוהות  בו מאוד נחמד. אנחנו מקבלות מוילי דיסק עם שיר שמעולם לא שמענו אנחנו צריכות לחבר לו מילים משלנו ולנגן עם כלי הנגינה שנקבל מקבוצה אחרת. בכל הרכבים ניתן לשמוע מוסיקה רק מקלטות שכמובן לא הבאנו איתנו. משימה קצת בלתי אפשרית.
אני בכל אופן מקליטה את השיר בפלאפון. 
יום שישי
ארוחת בוקר נהדרת במלון. אנחנו יושבות ומנסות להבין האם להצמד למסלול שלנו או לשנות אותו.הקור והגשם קצת מרתיעים מהמסלול ההררי והחוף קורץ אבל הנסיעה ארוכה יותר לפחות בחמש שעות ואנחנו לא מאורגנות על מסלול חלופי שכזה.
אני יצאתי מהבית עם רשימה מסודרת של כל מה שצריך לבדוק במכונית וכל מה שצריך לרכוש לפני הנסיעה - למניעת תקלות וציוד מחנאי. וילי היה אמור לקנות אוהלים עבורנו והוא לא עשה את זה. לכולנו יש שק שינה בלבד. 
וילי אומר "עזבו שטיות בכל מקרה של תקלה תיעזרו בצוותים האחרים" וזה מוצא חן בעיני כולם. אני חושבת שאם אומר עוד פעם את המילה "כבל גרירה" אני אקבל מכות מזהבה והיא הכי קולית כאן מבן כולן. 
החלטתי בכל מצב לזרום. מה שיחליטו- טוב. מה שירצו לקנות- גם טוב. הכול בסבבה.
הכוונה היתה לצאת למשרד הרישוי ב- 9 בבוקר. מי שלקח את הרכב השתכר ולא נמצא המפתח ,אז הכול מתעכב. יאללה הכל יהייה טוב. נלך לקנות אוכל להיום ומחר, אוהלים ,מזרונים ובלון גז נמתג את המכוניות. הקונסול יגיע ב21.00 בלילה.
איזה יום קשה היום מילא אם היה יום יפה אבל גם מזג האוויר גשום. שעות לקח כל תהליך הלוחות רישוי ויש תקלות ברכבים בלי סוף. המצברים לא תקינים וצריך להחליף מצבר בשני רכבים. לרכב אחד אין מכסה לדלק ,אין מצת עובד והמפתח נתקע ולא יוצא. אנחנו עייפות ורטובות.
אנחנו מסיימות את התיקונים במוסך מאוד מאוחר. אין זמן לנשום בטח שלא להצטייד בכל מה שקשור לתקלות אפשריות ברכבים ולא בכל מה שקשור במחנאות.
אנחנו מגיעות למלון ויוצאות למתג את הרכבים. מים, סבון, מגב וסטיקרים ו-גשם. מהר מהר רטובות וסובלות מקור אנחנו מקשטות את המכוניות ורצות להתלבש לקראת מסיבת הפתיחה.
ראלי ראלי ראלי היום הזה לא נראה לי
אם הינו שותות בטח הלילה היינו משתכרות.
 
 
   
 
אהבתם? לחצו על: הערות? הארות? מחמאות? מאוד אשמח לשמוע
 
 
 

אינטרטק - בניית אתרים